Posiadamy koncesję na ochronę osób i mienia ZOBACZ

Mocna Ekipa z Tarnowa

Strona główna Blog Mocna Ekipa z Tarnowa

MOCNA EKIPA Z TARNOWA

„MOCNA EKIPA Z TARNOWA” to pomysł właściciela EMES I PARTNERZY - Marcina Skóry. Przedmiotowa inicjatywa zapoczątkowana została w lutym 2015 roku , jest w pełni przygotowywana, realizowana i finansowana przez firmę EMES I PARTNERZY.

„MOCNA EKIPIA Z TARNOWA” to przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych, wspólne spędzanie czasu, wyjazdy na mecze WISŁY KRAKÓW i pozytywne kibicowanie.

„MOCNA EKIPA Z TARNOWA” to również wspólne pikniki, turnieje piłkarskie oraz wycieczki krajoznawcze.

O sile „MOCNEJ EKIPY Z TARNOWA” stanowią:

  • Niepełnosprawni ruchowo podopieczni i ich opiekunowie z Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Kingi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu Al. Matki Bożej Fatimskiej 33-100 Tarnów
  • Podopieczni wraz z Wychowawcami z tarnowskiego Domu Dziecka, a dokładnie z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej im. Janusza Korczaka w Tarnowie ul. Szarych Szeregów 1, 33-101 Tarnów
  • Podopieczni wraz z Wychowawcami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. E. Gierat 33 – 100 Tarnów Ul. Romanowicza 9

Mecz Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 30 września 2017 roku

Kochani

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że MOCNA EKIPA Z TARNOWA, po blisko trzymiesięcznej przerwie,  po raz 22 (nomen omen, na Reymonta 22 w Krakowie), powróciła na wyjazdowy szlak. W nieco okrojonym składzie bo w sile 20 osób, w dniu 30 września 2017r, ruszyliśmy z Tarnowa na mecz naszej WISŁY KRAKÓW z drużyną Jagielloni Białystok.

 

Na stadionie Wisły Kraków, w specjalnym sektorze przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych,   zameldowaliśmy się chwilę przed pierwszym gwizdkiem sędziego, a gdy tylko rozpoczął się mecz, aktywnie uczestniczyliśmy w prowadzonym dopingu. W tym miejscu tradycyjnie składamy ukłony i podziękowania dla  Fundacji OTWARTE RAMIĘ BIAŁEJ GWIAZDY, a w szczególności dla Pani Joanny NAWRTAIL, za jak zwykle  wspaniałe przyjęcie oraz opiekę nad MOCNĄ EKIPĄ Z TARNOWA.

 

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że w rywalizacji pomiędzy drużynami Wisły Kraków i Jagielloni Białystok, padł  bezbramkowy remis, ale to nie wynik meczu w sobotę był najważniejszy. Około północy powróciliśmy bezpiecznie do Tarnowa oraz Dąbrowy Tarnowskiej. Firma EMES I PARTNERZY, dziękuję za wspólnie spędzony czas, wszystkim uczestnikom wyjazdu i nie możemy już  doczekać się kolejnego naszego spotkania.

 

MOCNA EKIPO Z TARNOWA - dziękujemy Wam wszystkim, że  jesteście z nami jak również za to , że dajecie nam wielką siłę do dalszego działania.

 

Z pozdrowieniami i podziękowaniami: Firma EMES I PARTNERZY

Turniej w ramach XVIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych 31 maja 2017 roku

Mamy zaszczyt poinformować, iż w dniu 31 maja 2017r., MOCNA EKIPA Z TARNOWA na zaproszenie WIŚLACKIEJ Fundacji OTWARTE RAMIĘ BIAŁEJ GWIAZDY, , udała się do Krakowa na integracyjny turniej piłki nożnej rozgrywany w ramach XVIII TYGODNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku MOCNA EKIPA Z TARNOWA na turnieju piłkarskim reprezentowana była przez dwie drużyny :

1. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Tarnowie przy ul. Romanowicza 9

2. Wychowankowie Placówki Opiekuńczo Wychowawczej im. Janusza Korczaka w Tarnowie przy ul. Szarych Szeregów 1

 

Z wielką dumą pragniemy obwieścić, że finale turnieju piłkarskiego spotkały się dwie drużyny MOCNEJ EKIPY Z TARNOWA . Po bardzo emocjonującym meczu, w regulaminowym czasie padł remis 1:1, i dopiero konkurs rzutów karnych wyłonił zwycięzcę turnieju. „Jedenastki” lepiej wykonywali Wychowankowie Placówki Opiekuńczo Wychowawczej im. Janusza Korczaka w Tarnowie i to oni zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Drugie zaszczytne miejsce przypadło Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Tarnowie. W tym miejscu z kronikarskiego obowiązku, wypadałoby pewnie napisać kto nie trafił decydującego rzutu karnego dla SOSW jednak nie chcemy „kopać leżącego”…. Zresztą zaraz po przestrzelonym karnym, wujek Marcin obiecał wszem i wobec , że już nigdy nie podejdzie w żadnym meczu do strzelania jedenastek….

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego wyjazdu do Krakowa tj. Fundacji OTWARTE RAMIĘ BIAŁEJ GWIAZDY a w szczególności Pani Joannie NAWRATIL (kobieta z WELKIM WIŚLACKIM serduszkiem), Pani Marcie TYLKO (Opiekun wychowanków SOSW), Pani Danucie SMOŁA (opiekun wychowanków POW im. J. Korczaka) oraz wszystkim innym nie wymienionym z nazwiska osobom, które przyczyniły do tego się do tego, że w Krakowie cudownie wszyscy się bawiliśmy i dzień 31 maja 2017r, pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Święty Augustyn napisał kiedyś, że : „DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!”. Każdy kolejny wyjazd MOCNEJ EKIPY Z TARNOWA pokazuje nam, że wszyscy tego dnia byliśmy ZWYCIĘZCAMI.

 

DZIĘKUJEMY WAM ZA WSZYSTKO MOCNA EKIPO Z TARNOWA !!

Wyjazd do krakowskiego ZOO 19 maja 2017 roku

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że inicjatywa, której pomysłodawcą jest firma  EMES I PARTNERZY,  w dalszym ciągu jest kontynuowana. W dniu 19 maja 2017r. wykorzystując piękną pogodę, w sile 47 osób, MOCNA EKIPA Z TARNOWA, udała się do krakowskiego ogrodu zoologicznego. 

 

Tym razem trzon EKIPY tworzyli wychowankowie wraz z opiekunami z Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Tarnowie ul. Szarych Szeregów 1 oraz  Środowiskowego Domu Samopomocy im. Świętej Kingi  Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Tarnowie ul. Matki Bożej Fatimskiej.  W trakcie naszej wycieczki mieliśmy okazję na żywo podziwiać  egzotyczne zwierzęta z najdalszych zakątków Ziemi, które jak na zamówienie pozowały nam do wspólnych fotografii. Uśmiech i zadowolenie każdego uczestnika piątkowego wyjazdu, jednoznacznie pokazuje nam, że dla takich chwil warto żyć!!

 

MOCNA EKIPO Z TARNOWA!! Dziękujemy Wam za siłę jaką nam dajecie !!

Wisła Kraków – Lech Poznań 31 marca 2017 roku

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 31 marca 2017r. MOCNA EKIPA Z TARNOWA w sile 34 osób, udała się po raz kolejny do Krakowa na Rymonta 22 do "świątyni futbolu". Wśród uczestników znajdowali się wychowankowie wraz z opiekunami z następujących tarnowskich placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w przy ul. Romanowicza, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka przy ul. Szarych Szeregów oraz Środowiskowy Dom Samopomocy im. św. Kingi Al. Matki Bożej Fatimskiej

 

Dzięki Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy - FORBG mieliśmy niewątpliwą przyjemność dopingowania wśród kompletu publiczności (ponad 30 000 osób na stadionie), naszej WISŁY KRAKÓW w meczu z POZNAŃSKIM LECHEM. Choć tym razem nie zobaczyliśmy w całym meczu ani jednej bramki, to na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Tradycyjnie wygraliśmy wszyscy dopingując przez cały mecz naszą WISEŁKĘ, a co najważniejsze, po meczu wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do naszych domów. Późną nocą, już w Tarnowie, gromkim : JAZDA ! JAZDA! JAZDA! BIAŁA GWIAZDA !!! pożegnaliśmy się i tradycyjnie zaplanowaliśmy kolejny wyjazd.